שטיחונים לאמבטיה

הרצפה בחדר האמבטיה יכולה להיות עשויה מכל מיני סוגים של רצפות. בדרך כלל אלו יהיה קרמיקה, חרסינה ועוד. אלה הם הסוגים שהכי טוב לרצף איתם בחדר בו הרצפה רוב הזמן רטובה. אף אחד לא יכול להיות בטוחה אם חלילה הוא ייצא מהמקלחת ופתאום יחליק. כמו כן, רצפה חמה לא מותקנת בכל חדר אמבטיה ולפעמים נכנסים גם רק בשביל לשטוף את הרגליים. לכן עדיף לקנות שטיחונים לאמבטיה. זה לא רק למטרות עיצוב, זה גם למטרות בטיחות. רוצים לדעת איך לבחור? המשיכו ותיווכחו בעצמכם.

 

איך בוחרים שטיחונים לאמבטיה?

עליכם למצוא שטיחונים לאמבטיה שיש להם אלמנט של נגד החלקה. זה פרמטר שהכרחי בשטיח לאמבטיה כדי שהציפוי של השטיח לא יחליק בזמן שהרצפה רטובה. שטיחון לאמבטיה חייב להיות עמיד בפני לחות. הרצפה שבחדר האמבטיה חייבת להתייבש כמה שיותר מהר, אחרת יכולה להיווצר לכם פטרייה. הפטרייה מתפשטת מהר מאוד על כל הקירות ויכולה לגרום מחלות. לכן צריך שטיח שיספוג את המים ויהיה עמיד ללחות. כמו כן, מכיוון שמתקלחים בכל מיני טמפרטורות של מים, בשביל שהשטיח לא יתעוות הוא צריך להיות עמיד לטמפרטורות קיצוניות. נוסף על כל אלה, השטיח צריך להיות קל ונוח לשימוש ולא לגרום יותר מדי צרות. וכמובן הפרט הכי חשוב הוא להתאים את השטיח לעיצוב של חדר האמבטיה בצורה הרמונית ככל האפשר. לאחר שעמדתם בכל התנאים תוכלו לשקול כל מיני אפשרויות של שטיחים. אל תשכחו להתחשב גם בגודל של השטיח, בחומר שהוא עשוי ממנו, מה הצורה והצבע שלו.

האם קיים סוג של שטיחונים לאמבטיה שהוא מחמם?

קיימת קטגוריה של שטיחונים לאמבטיה שהם מחממים. אלו שטיחים חדשים יותר והם עשויים מגומי שעמיד בחום, בסרט אינפרא אדום ומסך אשר משקף חום. השטיחים האלה עמידים בפני מים ועמידים בפני לחות. הציפוי שלהם מחובר לחיבור ייעודי, מחמם את השטיח לטמפרטורה הרצויה ואף שומר במשך כמה זמן על החום. הציפוי הזה עשוי מכל מיני חומרים שעמידים בחום, כמו אקריליק או כותנה. השטיח המחומם מפחית את הלחות בבית ובכך מונע הצטברות של עובש או טחב. הוא לא צורך יותר מדי אנרגיה, מכיוון שהוא לא מחמם את האוויר אלא הוא מחמם את השטיח. תוך זמן מאוד קצר, של כרבע שעה, השטיח מתחמם כבר לטמפרטורה הרצויה.נוסף על כל אלה, יש חברות שמציעות אחריות למסילות אשר מחמות את השטיח לטווח זמן מאוד גדול.