מה זה טרייד מארק ?

טריידמארק הוא צורה של הגנה על קניין רוחני אשר מונעת מאחרים להשתמש במילים ובסמלים המייצגים את המותג שלכם. המותג שלכם הוא למעשה הדימוי הציבורי שלכם, שבאמצעותו אתם תהיו מוכרים ותבנו לעצמכם מוניטין. המוניטין שנוצר באמצעות מותג הוא אחד הנכסים החשובים ביותר בחברה שלכם. מותגים הם האופן שבו כל מיני עסקים יוצרים ערך. הסוג הראשון של מותג שניתן לאמץ הוא שם העסק. טריידמארק הוא כל מה שהמותג שלכם קשור אליו. היום נעמיק בנושא של טריידמארק, תעקבו אחרי המדריך שלנו להלן, והכול יתבהר לפניכם.

למה רישום טריידמארק כל כך חשוב?

רישום טריידמארק הוא חיוני וכל כך חשוב אם אתם רוצים שהעסק, שהמותג, שהמוצר או שהשירות שלכם יבלוט מהקהל. רישום הטריידמארק שלכם מבטיח שאין דומה להתחזות למוצר או לשירות שלכם בשוק, ומבטל את האפשרות שתצטרכו מיתוג מחדש. בנוסף לכך, רישום טריידמארק הוא חיוני אם אתם רוצים להגן על הקניין הרוחני שלכם ולהבטיח את זכויותיכם.

מה בעצם טריידמארק ייתן לכם?

הנה כל מה שבעצם טריידמארק ייתן לכם –

  • אתם הבעלים של הסימן – רישום סימן מסחר מעניק לכם את הבעלות החוקית ואת הזכויות הבלעדיות להשתמש בסימן במדינה הקשורה למוצרים או לשירותים ברישום. אתם יכולים לקחת מישהו לבית המשפט אם הוא משתמש בטריידמארק שלכם. כמו כן, אתם יכולים למנוע מהם להשתמש במשהו שדומה לסימן שלכם.
  • אתם יכולים לנקוט בצעדים משפטיים נגד מפרים – אם עסק אחר משתמש בסימן המסחרי שלכם, אין הרבה מה לעשות. בעלי טריידמארק יכולים לתבוע מפרים בבית המשפט.
  • הסימן המסחרי שלכם מופיע בחיפושים – בית עסק צריך לבצע חיפוש טריידמארק באמצעות מסד הנתונים של משרד הפטנטים והסימנים המסחריים. כל אחד יכול לראות את השמות דרך מסד הנתונים הזה אז השם שלכם יופיע גם דרך החיפוש הזה. חברות אינן יכולות לטעון לבורות לגבי החיפוש שלכם בסימן המסחרי.
  • שימוש בהליכים – טריידמארק הוא הראיה הראשונה לראיה לרישום ולזכויות המכוסות בה. אדם הרשום כבעל סימן המסחרי מהווה ראיה לתוקפו של רישום סימן מסחר אלא אם הוכח אחרת.
  • שימוש בסמל ® – רק מי שיש לו רישום טריידמארק יכול להשתמש ב-®. זהו הסמל החשוב ביותר שכן כל חברה יכולה להשתמש ב-™ ו-℠.
  • רישוי – ניתן להעניק רישיון לסימן מסחר ולרשום אותו בפנקס המקנה לבעל הרישיון זכויות לנקוט בהליכים משפטיים במקרה של הפרה.
  • שליטה בדומיין – סימן מסחרי של שם הדומיין יעזור לשכנע את בית המשפט בתיק במסגרת מדיניות פתרון שמות דומיין אחידה.